Javornický Pazdřivec je:

NEZÁVODNÍ — tuto myšlenku jsme si v prvním ročníku vypůjčili z beskydské akce Kopřivnický Drtič a i letos s ní chceme pokračovat
Tedy: každý je vítěz a je úplně jedno, jestli dáte naší trať pod 3 hodiny a zbytek odpoledne se budete slunit. Nebo si dáte pohodu a více přestávek na občerstvení a tedy dorazíte za soumraku na zahájení afterparty. Jakého si Pazdřivce uděláte, takového ho budete mít. Protože ale víme, že je dobré mít tu správnou motivaci, máme pro ty, co splní všechny podmínky «závodu»,  tedy projedou všechny kontroly po trase a dojedou v časovém limitu 8 hodin (do 18:00), jsou připravené věcné ceny od našich partnerů. O ceny budeme losovat (tombola) před zahájením afterparty. Oceníme výkony jak bikerů, tak i statečných dívek a žen.

POLOORIENTAČNÍ — I cesta může být cíl! Při registraci každý závodník obdrží přehlednou mapu s trasou závodu, díky čemuž bude trasa závodu z malé části neznačená — to se týká zejména v mapě dobře čitelných úseků, kde se nemůžete s trochou základního orientčního smyslu prakticky ztratit + průjezdy městem a vesničkami  Našeho závodu se může tedy zúčastnit každý, kdo má aspoň základní orientační smysl a umí číst v turistických mapách. Zároveň ale zde pokračujeme v konceptu Javornických okruhů a to, že s GPS bude Vaše jízda plynulejší, byť bez ní zase možná mnozí z Vás objeví nová, dosud neobjevená zákoutí naší krajiny. :-)

MTB — jak by řekl klasik, tak «ten kdo u nás byl, tak ví, ten kdo nebyl, pozná..» Pazdřivec je trasován výhradně po našich Okruzích, takže se určitě nejedná o klasický XC závod, který ve spoustě případů vede z poloviny po asfaltu-šotolině a z té druhé po širokých lesních cestách. Na naší (ne)závodní trati proto najdete minimum asfaltu (ten budete prakticky jen přejíždět) a naopak ve velké míře vám nabídneme dostatek náročnějších kořenovo-kamenitých úseků, spoustu pěkných singltrailů, něco málo technických enduro lahůdek a to vše navrch okořeníme nádhernými výhledy na Šumavu, Pošumaví a majestátní královský hrad Kašperk ze všech světových stran!

HAPPENING — alias to nejlepší nakonec! :-) Jelikož si myslíme, že standartních přemotivovaných XC závodů typu "lycra na lycru" je dle našeho dost, kdežto netradičních MTB vyjížděk s uvolněnou atmosférou vhodnou pro setkávání bikerů je celkem pomálu, tak naším cílem je tedy nabídnout prostor pro krásně strávený víkend plný bikerské i po-bikerské pohody u nás na Javornických okruzích. Pazdřivec je prostor kde můžete poznat nové sympatické tváře, večer s námi všemi spláchnout šumavský prach v hrdle na afterparty a případně si i odvézt něco na památku.


SAFETY FIRST —Nejvyšší prioritou pro nás je, abychom všichni přežili Pazdřivce ve zdraví. Všichni bikeři jedou na vlastní nebezpečí. Po zkušenostech z loňska (kdy naštěstí «při natáčení nebyl zabit ani jeden biker» :-) stanovujeme tyto «soft» podmínky pro účast :

— horské kolo s kvalitní odpruženou vidlicí se zdvihem min. 100mm (zdvih 120mm a více + odpružená zadní stavba velkou výhodou!)
— kvalitní pláště minimální šíře 2,1 palce se vzorkem vhodným do náročnějšího terénu
— zkušenosti s jízdou v náročném terénu + dobře zvládnutá technika ovládání kola a terénních překážek

ZA KAŽDÉHO POČASÍ— Neexistuje špatné počasí, pouze špatně oblečení lidé! Pazdřivec se bude konat za každého počasí, a to se na horách umí měnit opravdu velmi rychle! Bylo by krásné, kdyby svítilo sluníčko, ale jako realisté se připravujeme i na «mokrou variantu», takže na startu/ cíli bude kam se před nepřízní živlů schovat. Trasa letos nově má i svou SOFT variantu, která bude v případě nepříznivého počasí «povýšena» na hlavní závod.

HOBBY—  Vše děláme dobrovolnicky a bez nároku na honorář. Peníze vybrané na startovném a od partnerů využíváme čistě na organizační zajištění infrastruktury akce. Přesto uděláme vše proto, abyste si mohli Pazdřivce užít na maximum a aby to stálo za to. Z organizačních důvodů jsme si stanovili maximální počet závodníků na 150 lidí, takže se nemusíte bát davů a masové akce.
Vzhledem k omezení účastníků JE NUTNÁ REGISTRACE PŘEDEM ZDE NA WEBU, čímž si zajistíte své místo na startu! Počet registrací na startu je z organizačních důvodů omezen na 30 a to v případě, že nebude kapacita naplněna online registracemi.

POKUD SOUZNÍTE S TOUTO FILOZOFIÍ JSTE U NÁS VÍTÁNI A TĚŠÍME SE NA VÁS!